27 Nisan 2010 Salı

Bahçeden topladığımız bu enginarlarda marifetli bacım Zehra tarafından enginar dolması yapıldı,ve bizim tarafımızdanda afiyetle yendi.
Nasıl güzel bir tatildi anlatamam.Gökçeada daydık,her yer yemyeşil tertemiz bir hava yollarda kuzular,keçiler,inekler tam bakir bir hayat çok ihtiyacımız varmış.Erkek kardeşim ve Hep süslüydüm bacım bizi evlerinde misafir etti.Kız kardeşim İdille Hayat ve besemizde vardı.Hep birlikte bütün kardeşler oradaydık.Çok teşekkür ederiz,sizi çok seviyoruuzzz.
21 Nisan 2010 Çarşamba

TİŞÖRT SÜSLEME

Epey önce cuma pazarından parçası 50 kuruşa siyah ve krem dantel parçaları almıştım.Krem rengi olanı dantel çiçeklerin şekline göre kesip,yine pazardan aldığım düz krem tişörtün yakasına şekil verer

ek diktim.Siyah olanıda diktiğim bir bluzun kollarını yaptıp,bitince onuda paylaşacağım.

17 Nisan 2010 Cumartesi

OTANTİK KOLYE

Elimde cuma pazarından aldığım şifonlar vardı,bende biri ile kolye yaptım,tam çıkmamış ama mor renkte.Diğer şifonlar başka değerlendirmeler için sırada.

12 Nisan 2010 Pazartesi

ŞALVAR PANTALON

Dikip dikmemekte kararsız kaldığım tek modeldi.Dikeceğim,yapacağım şeyi önce kafamda hayal ederim,nasıl durur nasıl olur diye bunu bir türlü hayal edemedim.Dikelim bakalım en çok 5 tl,ye yazık olur dedim.Ve diktim.2009 temmuz Burda sında var.Jarse kumaş kullandım,bluz ve kolye Koton,terlikler eskiydi değiştirdim.Nasıl?

9 Nisan 2010 Cuma

TAVUK KOKOREÇ

Akşama yemeğiniz mi yok? Hemen 20 dakikada enfes bir yemek size .İki kişi için 3 tane derisizve kemizsiz tavuk butunu sotelik doğrayın.Önce bol soğan ve sarmısakları yağsız tavada çok az sıvı yağ ile soteleyin(bu arada ocak harlı olacak ve sürekli karıştıracaksınız,kısık ateş olursa tavuklar sulanıyor onun için hep harlı ateşte pişecek)Sonra tavukları ilave edin sürekli karıştırın pişip pişmediğini kontrol edin pişmesine yakın 5-6 tane kırmızı taze biberleri doğrayıp ilave edin onlarlada soteleyin sonra acı biber salçası ,domates salçası,ve bol kekik ilave edip altını kapatın .Lavaş pidelerinin ortasına koyun üstüne booolll maydanoz koyup,dürüp afiyetle yiyin efenim.Biz öyle yaptık !

5 Nisan 2010 Pazartesi

YANAĞIMIN YASTIĞININ DOĞUM GÜNÜ

Bu gün yanağımın yastığının doğum günü ,yani eşimin ben ona böyle diyorum.Hakikaten öyle sevinçlimiyim,hemen elini yanağıma uzatır.Üzüntülümüyüm hemen elini yanağıma uzatır.Yani

benim her günümde en büyük destekçimdir.İyi ki doğdum hayatım,seni seviyorum.

1 Nisan 2010 Perşembe

KEYİF

Bugün işimin olmadığı ender günlerden biri.Öyle bir yapım var ki,sanki hiçbirşeyi yetiştiremeyeceğim gibi hissediyorum.Hep öyleyim ama.Bir yndan malum evişleri bir yandan dikiş onu bırakıyorum takı alıyorum elime ,onu bırakıyorum örgü alıyorum olmadı dışarı çıkıp çarşı pazar dolaşıp fikir ediniyorum.AAA bugün dedimki kendime DUR biraz soluk al keyif yap ,öyle tembel tembel otur hiçbirşey düşünme.Zihnini boşalt.Hemen kalkarsın güzel bir elmalı cevizli tarçınlı kek yaparsın ,balkona çıkarsın kitabını eline alırsın,Doğuş çay yeni bir çay çıkarmış şimdilerde ona takılıyorum.Mistik çay içindesiyah çay,tarçın,böğürtlen yaprakları,zencefil,hindiba kökü,karanfil,meyan kökü,kakule vekarabiber var.Normal poşet çay gibi demlenip içine 1 fincan süt ilave ediyorsunuz ,şahane bir çay tavsiye ederim.Hem de midevi. Evet ne diyordum alırsın kitabını da oturursun balkonda ohhhhhhh.Bugün keyif günüm,tarçın kokusu size kadar geldi mi? ( B u arada

Levh-İ Mahfuz u okuyorum.Burak Özdemir in.Onu da şiddetle

 tavsiye ediyorum).